ПЛАН ВИХОВНОЇ РОБОТИ

ПЛАН ПЕДАГОГА ОРГАНІЗАТОРА

НОРМАТИВНО - ПРАВОВА БАЗА

ШЕВЧЕНКО – ЦЕ УКРАЇНА,

УКРАЇНА– ЦЕ ШЕВЧЕНКО

Минають роки й сторіччя, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. Дійсно, є в нашій літературі імена, що не потребують ні пишних шат красномовності, ані високих означень та епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як сонячне світло, як подих рідних просторів. До них належить ім'я геніального українського поета Тараса Шевченка.

У зв’язку з відзначанням 207-річчя  від дня народження Т. Г. Шевченка, із метою вшанування пам’яті реформатора української мови, основоположника української літератури, популяризації його літературної та мистецької спадщини, культурного розвитку молодих громадян України  з 09.03 по 12.03.2017  року у  школі  проведено Шевченківський тиждень, який проходив під гаслом «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття… Тебе своїм сучасником звемо». Метою проведення тижня - показати велич і неповторність творчої спадщини Т. Шевченка, її значення для розвитку української літератури.

Відкрився тиждень радіопередачею « Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!». Класні керівники та класоводи підготували  учням  інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко»,  тематичні виховні години  «Наш Шевченко»,  « Шевченко - це народ, і, як народ, він буде вічно жити»,  « Ми тебе не забули, Тарасе!», «Слово Тарасове, вічне, як вічна матінка-земля», інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?».

Заочна віртуальна відеоекскурсія « Шевченко і світ», «Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка» для учнів 7, 8 класів   не залишила байдужим жодного глядача. Під час цієї відеоподорожі учні ознайомилися із місцями перебування Т. Шевченка в різні етапи його життя,  його живописною спадщиною.

 У 9 класі було проведено інтелектуально-літературну гру «Щасливий випадок».   Підготовка учнів до цього змагання пройшла ґрунтовно, адже були висвітлені різні питання, навіть позапрограмового характеру. Така робота сприяла розвитку дослідницьких вмінь учнів, були виявлені нові факти біографії Шевченка як письменника, поета, художника, громадського діяча. Учні також напам’ять розповідали уривки із поем Кобзаря. Мета цього заходу для старшокласників: повторити й узагальнити матеріал про творчість Т. Шевченка, розвивати логічне мислення,  навички виразного читання напам’ять; виховувати естетичний смак, свідому громадянську позицію, кращі людські якості.

Слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця юних  школярів образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України. Вірші, уривки з поем емоційно звучали на шкільних перервах  декламаторів поезій Т. Шевченка «Якби ти нас, Тарасе, чув!»

Також учні школи взяли активну участь  в  обласному конкурсі читців Шевченкового слова „Борітеся – поборете!” в онлайн - форматі.

 Про геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка ми, здається, знаємо все. Однак у котрий раз  спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося в його незнищенного безсмертного “Кобзаря”.

 

Особлива подяка організаторам тижня (І.В.Джулі, В.П.Ваврух, класоводам 1-4 класів, педорганізатору Л.П.Штокалюк), які доклали усіх зусиль, аби заходи були різноплановими, змістовними та яскравими.

Завдяки нашим спільним зусиллям свято вийшло чудовим!

   Наталія Юзьвак, вчитель-словесник Скориківської ЗОШ І-ІІІ ст.

За цими покликаннями ви можете переглянути відеоматеріали заходів