Головна » 2018 » Березень » 1 » До нас завітали гості 2018
До нас завітали гості 2018

З метою запобігання вчинення насильства в сім’ї 28 лютого 2018 року керівник Підволочиського бюро правової допомоги А.Левак спільно з завідувачем сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Підволочиської районної державної адміністрації І. Колосівською та старшим сержантом Підволочиського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області В. Пекальським провели урок правових знань  старших класів.
Під час уроку з учнями було обговорено актуальну тему щодо виявлення та протидії домашньому насильству. Учнів ознайомлено з Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству » та іншими нормативно-правовоми актами дія яких спрямована на попередження, уникнення та виявлення насильства в сім'ї.
Домашнє насильство визначається як діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Існує декілька видів насильства в сім'ї: фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Жертвою насильства є член сім'ї, який постраждав від фізичного, сексуального, психологічного чи економічного насильства з боку іншого члена сім'ї.
Присутнім надано перелік органів та установ, на які згідно новелл у законодавстві покладаються функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству:
1) служби у справах дітей;
2) уповноважені підрозділи органів Національної поліції України;
3) органи управління освітою, навчальні заклади, установи та організації системи освіти;
4) органи охорони здоров’я, установи та заклади охорони здоров’я;
5) центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
6) суди;
7) прокуратура;
8) уповноважені органи з питань пробації.
А також було наголошено про національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номером 386.
На завершення уроку керівник бюро ознайомила учнів з основними положеннями Закону України «Про безоплатну правову допомогу», та звернула увагу, що Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» було внесено зміни щодо суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, зазначених у статті 14 Закону, зокрема: діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту та особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
Звернутись до Підволочиського бюро правової допомоги можна за адресою: смт.Підволочиськ, вул..Д.Галицького, 80 (І поверх), тел.-факс. (03543) 2-10-19.
А також за єдиним номером системи безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103.

Джерело Підволочиська районна державна адміністрація